آموزش ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
سوالات مهم مصاحبه شغلی

اگر در دوران دانشجویی به دنبال یک شغل پاره وقت باشید و یا تازه فارغ التحصیل شده اید و به دنبال اولین شغل خود باشید به احتمال زیاد به زودی برای اولین مصاحبه شغلی دعوت خواهید شد و این موضوع می تواند شروع دوره تازه ای در زندگی حرفه ای شما باشد بنابراین باید خود را به بهترین نحو در مصاحبه شغلی ارائه کنید تا بتوانید عدم داشتن سابقه کاری خود را تا حدی جبران کنید.

خوشبختانه اکثر مدیران و کارمندان مصاحبه کننده درباره سوالات خود خیلی خلاق نیستند و بیشتر سوالات کلیشه ای هستند که در هر مصاحبه تکرار می شود بنابراین می توانید با آماده سازی خود برای پاسخگویی به سوالات رایج مصاحبه شغلی تا حد زیادی از استرس خود بکاهید و همچنین در جلسه مصاحبه با آرامش و اعتماد به نفس حاضر شوید.

در این مطلب به قسمت اول از نحوه پاسخگویی به سوالات رایج مصاحبه شغلی می پردازیم:

1- ” در ابتدا درباره خودتان صحبت کنید … “

این سوال را می توان رایج ترین سوال یک مصاحبه شغلی محسوب کرد که فرد مصاحبه کننده برای شروع مکالمه از آن استفاده می کند تا با شما بیشتر آشنا شود. در این لحظه نباید یک بار دیگر مطالب ذکر شده در رزومه خود (که به احتمال زیاد آن را یک بار مطالعه کردند) را برای فرد مصاحبه کننده مرور کنید بلکه از این فرصت استفاده کنید و از توانایی خود و انگیزه های موفقیت و پیشرفت در موقعیت شغلی موجود و به صورت گسترده تر در بازار کاری صحبت کنید ولی دقت کنید که خیلی زیاد خودتان را تبلیغ نکنید. سعی کنید پاسخ خود را در یک دقیقه به صورت خلاصه و واضح بیان کنید و در انتها با یک جمله دربرگیرنده هدف خود از اپلای کردن برای موقعیت شغلی مورد نظر (مثلا برای تجربه یک چالش جدید) پاسخ خود را به اتمام برسانید.

2- ” چرا میخواهید در این شرکت کار کنید ؟

این سوال می تواند یکی از مهمترین سوالات رایج مصاحبه شغلی باشد مخصوصا اگر جواب شما این است که بتوانید مخارج ماهیانه خود را از این طریق پرداخت کنید. در این لحظه باید به یاد داشته باشید اگرچه قابلیت پرداخت مخارج ماهیانه زندگی مهم است ولی علاقه و تعهد به کار مسئله مهمتری می باشد.

برای پاسخ به این سوال انگیزه های مادی را کنار بگذارید و درباره این موضوع صحبت کنید چگونه آگهی تبلیغاتی این شرکت شما را جذب کرد و چرا علاقه دارید در چنین شرکتی کار کنید، برای مثال به فرد مصاحبه کننده بگویید که دوست دارید در یک فضای تولیداتی فعالیت کنید، فرهنگ سازمانی شرکت مطابق با شخصیت شما است یا فرصت پیشرفت در موقعیت شغلی مورد نظر باعث ایجاد انگیزه در شما شده است.

 

3- ” چرا فکر میکنید شما گزینه مناسبی برای این شغل هستید ؟

این سوال نیز یکی از معدود سوالات کلیشه ای است که به شما این فرصت را می دهد تا خودتان و توانایی و مهارتهای خود را به خوبی ارائه کنید. حتی اگر سابقه کاری مرتبط با این شغل را ندارید نگران نباشید بلکه درباره مهارتهایی که در دوران دانشجویی، دوره کارآموزی یا کارهای پاره وقت کسب کرده اید صحبت کنید.

در نظر داشته باشید که اگر برای مصاحبه حضوری دعوت شده اید پس به احتمال زیاد فرد مصاحبه کننده از سوابق شما مطلع است و به دنبال کشف پتانسیل موجود در شما می باشد بنابراین اجازه ندهید نداشتن سابقه کاری شما را نا امید کند بلکه سعی کنید از تجارب خود از چگونگی استفاده از مهارتهای مورد نظر شرکت در یک فضای دیگر و موضوع دیگر صحبت کنید. برای مثال اگر تازه فارغ التحصیل شدید از مهارتهای قابل انتقال خود از دوران دانشجویی مانند قدرت تحلیل و حل مسئله، قدرت ارتباط کلامی و نوشتاری، آشنایی با کامپیوتر و اینترنت و مسائلی از این قبیل استفاده کنید.

4- ” خودتان را در پنج سال آینده در چه موقعیتی تصور می کنید ؟

در واقع من خیلی متعجب خواهم شد اگر فردی واقعا پاسخ این سوال را بداند ولی این سوال از جمله سوالات رایج مصاحبه شغلی است. فرد مصاحبه کننده در واقع از شما انتظار ندارد که دقیقا ذکر کنید که پس از گذشت 5 سال شما مشغول به چه کاری هستید و یا در چه محل و مکانی هستید بنابراین نیازی نیست که بگویید در آن زمان نیز من در شرکت شما مشغول به کار خواهم بود بلکه درباره اهداف و انگیزه های خود در بلند مدت، مهارتهایی که امیدوارید در این 5 سال کسب کنید و همجنین چگونگی رسیدن به آنها از طریق کار کردن در این شرکت صحبت کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که اکثر کارفرمایان علاقه ای به استخدام افراد تازه کاری ندارند که از شرکت آنها به عنوان یک سکوی پرتاب استفاده کنند بلکه به دنبال افرادی هستند که با علاقه و تعهد خود در موقعیت شغلی موجود رشد کنند و در نهایت با مهارتها، انگیزه ها و ایده های جدید باعث پیشرفت سازمان شوند.

 

 

5- ” نقاط قوت شما چیست ؟

این سوال می تواند برای افرادی که تازه فارغ التحصیل شده اند و سابقه کاری ندارند یک معضل جدی محسوب شود زیرا این افراد اعتماد به نفس لازم برای ارائه نقاط قوت خود را ندارند و معمولا پاسخی متواضعانه و گنگ خواهند داد که باعث می شود کارفرما احساس کند آنها از توانایی لازم برای استخدام در موقعیت موجود برخوردار نیستند.

برای پاسخگویی به این سوال باید به نقاط قوت خود که مرتبط به موقعیت شغلی موجود است اشاره کنید و این نقطه قوت می تواند در محل کار قبلی شما، در حین سفر به نقاط مختلف و یا در طول دوره تحصیلتان کسب شده باشد. سعی کنید قبل از پاسخگویی موقعیت شغلی موجود را در نظر بگیرید و نقاط قوتی که ممکن است برای این کار لازم باشد را پیدا کنید مانند قابلیت انجام چند کار همزمان، نظم و سازماندهی و یا تفکر خلاقانه.

به یاد داشته باشید باید بر روی یک خط باریک بین متواضع بودن و از خود راضی بودن حرکت کنید زیرا اگر خیلی متواضع باشید نقاط قوت شما به چشم نخواهد آمد و اگر خیلی از خودتان تعریف کنید ممکن است مغرور به نظر بیایید به همین دلیل سعی کنید از نقاط قوت واقعی خود صحبت کنید و از نحوه کاربرد آنها در شغل قبلی خود یا دوره تحصیل مثال بیاورید.

6- ” نقاط ضعف شما چیست ؟

این سوال نسخه ترسناکتر سوال بالا است که به عنوان یکی دیگر از سوالات رایج مصاحبه شغلی پرسیده می شود ولی این سوال برای گیر انداختن شما پرسیده نمی شود بلکه باید در هنگام پاسخگویی به مهارتها و مواردی که می خواهید در آینده تقویت کنید و همچنین نقاط ضعف رزومه خود اشاره کنید و از انگیزه خود برای بهبود آنها صحبت کنید.

یک پاسخ خوب برای این سوال شامل اشاره به یکی از نقاط ضعف خود مانند عدم تسلط به یک نرم افزار خاص و همچنین رویکرد شما برای بهبود آن مانند شرکت در کلاسهای آموزشی است. اگر در پاسخگویی صادق باشید ولی انگیزه خود برای پیشرفت را به اثبات برسانید کارفرما این موضوع را به عنوان یک نقطه قوت در شما میبیند.

 

7- ” بزرگترین دستاورد شما تا الان چیست ؟

این سوال تا حدودی مشابه ” نقاط قوت شما چیست ؟ ” است که از طریق آن کارفرما می خواهد درباره موفقیت های شما اطلاعات بیشتری کسب کند و این موفقیت می تواند هر چیزی مانند یک پروژه دانشجویی موفق یا شرکت در یک پروژه کاری بزرگ و مسائل اینچنینی باشد ولی باید سعی کنید که از مهارتهایی نام ببرید که به شغل مورد نظر شما مرتبط باشد. برای مثال می توانید درباره یکی از مشکلاتی که در گذشته بر سر راه تحصیلی یا حرفه ای شما بوده صحبت کنید و در ادامه از رویکرد خود برای غلبه بر آن و نتایج کسب شده حرف بزنید.

8- ” در انتها آیا شما سوالی دارید ؟

پاسخ ” خیر ” به این سوال به هیچ وجه قابل قبول نیست زیرا شما باید حتما در انتهای مصاحبه از کارفرما سوال بپرسید. پرسیدن چندین سوال هوشمندانه باعث می شود که شما برای استخدام در آن شرکت جدی به نظر برسید و همچنین می تواند بیانگر خلاقیت شما باشد.

برای این کار می توانید از قبل چندین سوال درباره شغل مورد نظر و مسائل مرتبط با آن آماده کنید تا در آخر مصاحبه آنها را بپرسید ولی اگر قصد چنین کاری دارید حتما در طول مصاحبه خوب توجه کنید تا اگر سوالات شما در حین مصاحبه پاسخ داده شد از پرسیدن دوباره آنها خود داری کنید و اگر در انتهای مصاحبه احساس کردید همه سوالات شما پاسخ داده شده است به فرد مصاحبه کننده اعلام کنید که پاسخ سوالات خود را دریافت کرده اید.

امیدوارم در مصاحبه شغلی بعدی خود موفق باشید

 ثبت درخواست مشاوره های شغلی و درخواست طراحی رزومه

 

مرکز کاریابی تعاونگران 021  66470130